عسل گون

عسل گون شهد جمع آوری شده از گل های گیاه گون بوده که بعنوان یکی از انواع عسل فوق العاده زنبور عسل می باشد که برای بسیاری از بیماری ها از جمله مشکلات گوارشی و سنگ کلیه عالی عمل می کند. این عسل به دلیل ساکارز پایین برای افرادی که دچار قندخون بالا هستند بسیاربا رعایت موازین بهداشتی توصیه می شود.

محل رویش گیاه گون

بیشترین پراکندگی گون های ایران در زاگرس و سلسله جبال مرکزی است.. گون ها با داشتن آرایش برگ های شانه ای و همچنین ساختار گل های زیبا و معطر به رنگ های مختلف از جمله سفید، آبی، صورتی، بنفش، زرد و قرمز جلوه خاصی به مراتع کوهستانی ایران بخشیده است.

گونه های متنوع گون یکی از مهم ترین گیاهان مولد شهد و گرده ایران هستند که سهم بسیار زیادی در جریان ورودی شهد به کندو دارند. از این جهت مهم ترین گیاه مولد شهد مناطق کوهستانی ایران محسوب می شوند که در صورت عدم شهد آوری، منجر به کاهش محسوس شهد و عسل ذخیره ای به کندو می شود. اولویت فعالیت زنبور عسل بر روی گونه های گون جمع آوری شهد است زنبورعسل، شهد بیشتری نسبت به گرده از این گیاه جمع آوری می کند.

ویژگی های شیمائی وفیزیکی عسل گون

درصد قندهای احیاء کننده: ۷۴٫۷۵،نسبت فروکتوز به گلوکز: ۱٫۱۰،ساکارز:۱٫۷،اسدیته: ۱۸،رطوبت: ۱۴٫۴،هیدروکسی متیل فورفورال:۶٫۵،رنگ: کهربایی

مهمترین خواص عسل گون

    ۱. بهبود بی خوابی

عسل گون در رفع این مشکل کم خوابی کمک بسیاری می کند چون عسل گون هم مثل خیلی از عسل های با شهدهای دیگر و متنوع باعث بالا رفتن سطح هورمون انسولین می شود و منجر شده تا اضطراب فرد کاهش یابد که همین ویژگی عسل به خواب بهتر کمک خواهد کرد.

  1. مناسب برای گرفتگی صدا

روزهای سرد پاییز و زمستان می تواند مشکلاتی از قبیل گرفتگی صدا، مشکلات سینه و حنجره برای شما به وجود بیاورد. اما شما می توانید با مصرف عسل گون این مشکلات را در روزهای سرد پاییز و زمستان کاهش دهید و از سرماخوردگی در امان بمانید.

  1. تقویت حافظه

وجود استیل کولین و ویتامین B موجودعسل در تقویت حافظه بی تاثیر نیست. همچنین مصرف آن باعث تولید ملاتونین با مقدار بیشتری می شود که باعث می شود شما هر موضوعی را بهتر به حافظه خود بسپارید. به خصوص برای افرادی که در شب های امتحان دچار کمبود انرژی و خستگی مغز می شوند، می تواند منبع خوبی برای تامین انرژی باشد.

  1. سلامت قلب

بیشترین انرژی را نسبت به سایر اعضای بدن مصرف می کند و هرگز استراحتی ندارد، به همین دلیل انرژی ضروری را باید از راه سوخت گلوکز در بدن آزاد کند. در نتیجه عسل گون می تواند یک گزینه مناسب و منبع خوبی از گلوکز باشد که انرژی مورد نیاز برای عملکرد قلب را فراهم کند.

  1. ضد پیری

عسل گون سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که با رادیکال های آزاد در بدن مقابله می کند. این رادیکال ها در بدن هر شخص باعث می شوند سلول ها را در معرض خطر قرار دهند و شخص دچار پیری زودرس و مشکلاتی در پیری خواهد شد. مطالعات نشان می دهد که خوردن یک قاشق از عسل گون در طی روز می تواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند.

  1. کمک به هضم غذا

عسل گون خاصیت ملین بسیار زیادی دارد که می تواند به هضم راحت تر غذا کمک کند و عملکرد سیستم گوارشی را متعادل و نرمال سازد. به این منظور شما می توانید یک قاشق عسل را به یک لیوان شیر ولرم افزوده و قبل از خواب میل نمایید.

  1. تقویت روده

وجود قندهایی مانند پروبیوتیک، ترکیبات ضدالتهابی و باکتری های پروبیوتیک در عسل ها از جمله عسل گون می تواند برای آن دسته افرادی که از بیماری های مرتبط با روده رنج می برند یک انتخاب درست باشد.

سایر خواص عسل گون:

بهبود درد مفاصل،بهبود مشکلات مغز و استخوان،ضد تشنج و صرع،بهبود آلرژی،درمان استرس،تقویت سیستم ایمنی بدن،تنظیم کلسترول خون،خواص آنتی اکسیدان،خواص ضدالتهابی،درمان سرماخوردگی،بهبود آلرژی،بهبود بیماری های کلیوی،درمان مشکلات گوارشی،کاهش خستگی،محافظت از کبد

هشدار

با توجه به تحقیقات بعمل آمده عسل های پاستوریزه نشده بعلت آلوده بودن به انواع هاگ ویک سری  مواد خارجی در برخی افراد باعث واکنش های آلرژیک و حساسیت می شوند براین اساس فراد توصیه می کنیم از خوردن عسل گون و هر محصول دیگر زنبورعسل  پاستوریزه نشده جداخودداری نمایید. همچنین افرادی که به خود گیاه گون حساسیت دارند توصیه می شود از خوردن عسل آن هم اجتناب کنند.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =